Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Yârenlik” mazmunına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca marifet aktarımı muhtevain değil, aynı zamanda sefa muhtevain de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir müstear ad kullanarak (nickname) sohbet yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız herhangi biriyle strüktürlabildiği kabil ayrıca tanıdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri aracılığıyla strüktürlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve sohbet ika üzere kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri ekseriya programlama dilleri kullanılarak veya hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş yaratmak muhtevain yalnızca nickname (müstear insan) açmak yerinde olurken birtakımlarındaysa sohbete saksılamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları ortada pop olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine saksılıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program çatlak suratünü kullanarak yalnızca makaslamaklı, makaslamaklı ve fonlü, ünlü ve fonlü kabil tercihe ilgilı olarak sohbet etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en pop olanı kesik süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı usa vurma mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir öteki pop chat program olan ve internetin efsane mukayyetmlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir