Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, güçlü lisans eğitimini Değer Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Kuruluş sahaında İstanbul Ziyalı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi sektöründe marka organizasyonu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk misil önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze denli eğitim bilimi sektöründe sülale olarak birçok markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En eke ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mirlayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, sanat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası faal çhileışmalar yürüten KALKO, birçok ayak topu, sepet topu karavaşübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mevki aldığı Mehabetliçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin huzurı dizi Türkiye’nin en eke özel ekol ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir idare kurulunda mevki almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi sahaında yaptığı başarılı girizgâhimlerden dolayı birçok cemiyet, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Yetişek Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında eğitim bilimi sahaında projeler yürütmektedir. Her sene birçok öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile alay malay öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir