Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza ruzuşeb giriş fail ve uyma eden biriyseniz, örneğin 2 zaman önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çaldatmaındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir denetleme de arkadaş, kardeş ya da hesabı uyma eden yakınlarımızdan denetleme sağlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere uyma etmiş olduğu kişsonra gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseriyetle kullanıcı adınızı değustalıktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız ciğerin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun başlangıçlıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Dikkatli bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde dünya düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Takipçi arttırmak ciğerin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriyetle Instagram kontaksı istediği ciğerin şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir şahıs şifrenizi çsarmak ciğerin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize tecavüzkâr “DM” ile ulaşıp, uymaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun ciğerin de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişsağlıklı farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Kesinlikle Anlayışsız Cebinır?
Instagram hesabı çaldatmaınan ya da hacklenen zevat ciğerin ne yazık ki çok şu denli yöntem bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok şu denli dayanak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diyerek aslında ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Yol: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çaldatmaışın. şayet şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi değustalıktirin ve hoppadak arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yol: Instagram hesabınız çaldatmaındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram anlayış şifreniz değustalıktiğinde yahut kullanıcı adınız değustalıktiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen değustalıktirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine güvenli başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değustalıktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değustalıktiren sen değilsen, hesabını güvene aldatma” ya da bazı “değustalıkikliği gelişememiş aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız lakin ekseriyetle saldırganlar e-posta adresini değustalıktirdiği ciğerin sizde bu ekran çıkmaz ve direk olarak “asayiş kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir