Hiperaktivite

Hiperaktivite doğumundan önce bile başlar. Anne rahimdeyken başlayan aşırı hareketlilik bebeğin doğumuyla devam eder. Bebeklikte hiperaktivite; zor uyku, sürekli ağlama ve zor ikna. Çocuklukta, koşma ve atlama gibi durumlar bu semptomlara eklenir. Hiperaktif çocuklar genellikle yerlerinde kalamazlar ve çalışmalarına uzun süre devam edemezler. Onlar kızgın, kavga ve endişeli. Kendilerini mutlu etmek zor. Bir çocuk okula gitmeye başladığında, arkadaşlar ve öğretmenlerle sorunlar başlar. Gerginlik ve öfke ile çatışmaları çözmeye çalışan hiperaktif çocuklar inatçı, Stres sabırsız ve kayıtsız olabilir. Derslerin başlamasıyla birlikte ders sırasında sınıfta oturamama, kişinin eşyalarının sürekli kaybı ve ödev yapmama gibi sorunlar ortaya çıkar. Hiperaktivite genellikle dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) adı verilen bir durumdan kaynaklanır. Başka bir deyişle, hiperaktivite ile ilişkili bozukluklardan biri dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğudur. Genetik, biyolojik, psikolojik ve sosyal faktörlerin erkeklerde kızlara göre 2-3 kat daha sık görülen hiperaktivite sorununa katkıda bulunduğuna inanılmaktadır. Aileler ve öğretmenler için zor olduğu düşünülen hiperaktivite bozukluğu, çocuğu olumsuz etkileyen bir bozukluktur. Hiperaktif çocuklar odaklanmakta zorlandıklarından, dersleri yeterince dinleyemezler, çalışmaya devam edemezler ve sınavlara konsantre olamazlar. Hiperaktiviteye eşlik eden dikkatin azalması durumunda, çocuklar da öğrenme güçlüğü yaşayabilirler. Tüm bunların bir sonucu olarak, akademik başarısızlık ve akranlarının gerisinde kalmak gibi olumsuz durumlar ortaya çıkar. Buna göre, hiperaktivite sorunları olan çocuklar zamanla benlik saygısını kaybetmeye başlar. Ailelerin hiperaktivite sorununu çözme sorumluluğu büyüktür. Çocuğun, bu davranışın nedeninin zarar veya hasardan kaynaklanmadığını anlamak için çocuk psikiyatristlerine danışması son derece önemlidir. Doktor, hiperaktivitenin varlığını inceledikten, bazı ölçümler yaptıktan ve çeşitli testler uyguladıktan sonra aileyi konu hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirir. Doktor hiperaktivite, aile ve çocuğun kendisiyle nasıl başa çıkılacağı hakkında ayrıntılı bilgi verir, uygun tedaviyi yönlendirir ve düzenler.

Çocuklarda hiperaktivite belirtileri nelerdir? Kişilik Bozuklukları
Rahimde hiperaktif davranış başlayabilir. Gelecekte anne, bu dönemde çocuğunun çok sık davrandığından bahseder. Bu hareketlilik doğumdan itibaren büyümeye devam ediyor. Bebeklerde hiperaktivite belirtileri aşağıdaki gibi listelenebilir:

düzensizlik
Sürekli ağlama
Geç sakin
Tahriş edici maddelere aşırı reaksiyon
Az veya sık uyku, sık uyanıklık
Sürekli kucak otururken ağlıyor seyahat

Ana Sayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post

Çoğu dişi hayvanÇoğu dişi hayvan

Çoğu dişi hayvan Evrimin en iyi kanıtı, bazı hayvanların ağızlarına bakarak gözlemlenebilir. İğneler gibi yılan gibi, zehirli dişlerden avını öldürmek için büyük dişlere sahip yırtıcılara kadar hepsinin farklı dişleri vardır.

Yanlış ayakkabı giymekYanlış ayakkabı giymek

Yanlış ayakkabı giymek Eski ayakkabılar omurganızın sağlığını büyük ölçüde etkileyebilir. Rahatsız ayakkabılar giymek sırt ağrısına neden olabilir. Daha kaliteli ayakkabılar seçmeli ve bacaklarınızdaki gerginliği azaltmalısınız. Hava soğukken spor ayakkabı tercih