Deep Web Katmanlar

zemin
Bu dört katmanlı evrenin ilk kısmı, özel bir tarayıcı veya portal gerektirmeyen ve sosyal medya, haber siteleri, Google ve Yandex gibi tarayıcılara sahip makaleler gibi herkes tarafından erişilebilen “Surfaca Web” dir.
İkinci seviye “Bergie Web” yüzeyin hemen altında. Bu bölümde durum daha da kötüye gidiyor. Bu sitelere erişim yasak olduğu için bu site yukarıda belirtilen arama motoruna girilmeyecektir.
Üçüncü seviye iki bölümden oluşur, birincisi proxy seviyesi ve ikincisi Tor seviyesidir. Onları ayıran en önemli özellik, uzantıların farklı olmasıdır. Proxy düzeyi hakkında konuşurken, soğan uzantıları içermez, ancak erişiminin yasak olduğu yasa dışı içerik içeren tüm bilgiler kapsamındadır. Bu bölümde bilgisayar korsanlığı, gizli bilgiler, yetişkinlere uygun içerik ve bilgisayar güvenliği gibi birçok bilgi bulunmaktadır.
İkinci seviye, Tor seviyesi, gerçek derin web dünyasının kapısını açar. Burada, sitenin artık bir soğan uzantısı var ve bu alana özel bir tarayıcı kullanarak giremiyorum, bunun yerine siteye erişmek için bir dizin kullanabilirim. Bölgede ulusal sırlar, silahlar ve bomba yapımı ve eğitimi, yasa dışı bilimsel araştırmalar ve sahte pasaportlar var.
Son seviye olan Charter Web de iki bölümde incelenmektedir. İlk bölüme Tor Tarayıcı ve Hiddenwiki üzerinden erişilebilir. Alan yasak filmler veya kitaplar, casuslar, gizli kayıtlar, insan ticareti, yasaklanmış kimyasal işlemler ve deneyler gibi içerikler oluşturur.
Son aşamanın ikinci kısmı henüz keşfedilmemiştir ve sınırlı sayıda insanın erişebildiği dünyadaki en derin çukur, bölgenin adıdır. Kapalı Kabuk Sistemi, ona çok özel bir işletim sistemi kullanan cihazları kullanarak erişmenizi sağlar. Genişletilmiş kapanma özelliğine sahip bu alana ancak uygun frekansta erişilebilir. Yapay zeka, gizli projeler, Atlantis gerçekleri, masonlar, Illuminati, terör ağları, gizli hesaplamalar hakkında birçok bilgi bu seviyededir. Ayrıca, büyük bir etkisi olan Wikileaks belgeleri bu düzeyde çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post

Cep telefonuCep telefonu

Cep telefonu Son çalışmalar, basit bir metin mesajının okunmasının bile omurilik üzerinde 20.5 kg’a kadar baskı yapabileceğini göstermiştir. Telefonunuzu her gün kullandığınızda, özellikle genç insanlarda ve sırtta omurganın boynuna daha