Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve başka asuman cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir asuman bilgi dalıdır. Bu bilgi dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların evetşamlarına veçhe veren bir fasılaç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çallıkışmalarında, çeşitli asuman cisimlerinin insanların kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar umumiyetle Burç Yorumları adı şeşnda örgülır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt bölgeleri üzere zatî detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında namuslu adımları atmaları bâtınin tavsiyelerde bulunur ve ezgi gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme fail ritüel burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak konum allıkır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları özümleme fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl içre hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan halka şeklinde bir asuman haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanların hayatlarına veçhe veren bir disiplindir. Bugün dahi insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine büyük ilişik göstermektedirler. Bununla omuz omuza astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı konusunda makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, umumiyetle tevellüt haritası yorumlamak, kişilik analizi olmak, aşk ve rabıta astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, sağlık astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin canındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne denli başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en gerçek görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt tarihine, saatine ve adına nazaran hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin katiyetle bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için daha şu denli vukuf sahibi yapmak istiyorsanız, biröte terimle zıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bâtınin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bâtınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan yıldız grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt tarihine nazaran belirlenir ve biröte kişiye nazaran kişilik ve gelecekteki vakalar için vukuf verebilir.

  2. Arslan ıtır: Ekseriyetle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlamış olur bâtınin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Doğum haritasında Kamer’ın olduğu burçtur. Kamer burcu, bir kişinin hissî yönden nasıl hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı üzere evetşfakat şekline nişan fiyat.

Burç yorumlaması için çok şu denli vukuf sahibi yapmak bâtınin, astroloji terminolojisine aşina yapmak önemlidir.

Terim Medlulı
Doğum haritası Bir kişinin tevellüt anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum anında yükselen burçtur. Kişinin kendini tabir ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için vukuf verir.
Natal harita Doğum anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin canındaki vakalar ve kişilik özellikleri ile dayalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde faaliyet ederken bir özge gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin canındaki etkilere nişan edebilir.
Retrolar Bir gezegenin veçheünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değustalıkimlere nişan edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak bir zaman çaba gerektirse de, namuslu bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, müstakbel tahmini ve daha katı çok laf için vukuf tevdi konusunda az çok değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir